Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

A- A A+
 

|    Szukaj    |    

|  

mini bip
 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść

Widok z lotu ptaka na Ostrowiec Świętokrzyski Witamy w Ostrowcu Świętokrzyskim, drugim pod względem obszaru i liczby mieszkańców ośrodku województwa świętokrzyskiego.

To miasto z ponad 400-letnią tradycją – ośrodek przemysłowy, kulturalny i sportowy. Ostrowiec Świętokrzyski do lat dziewięćdziesiątych XX wieku był silnie związany z przemysłem hutniczym. Obecnie, oprócz huty zakupionej przez hiszpański koncern Celsa, miasto stawia na tworzenie nowych miejsc pracy w produkcji. Dzięki inwestycjom w dużej mierze opartym o środki unijne na terenach pohutniczych lokują swe biznesy firmy w innych branżach. Samorząd stawia na dywersyfikację przemysłu i stara się poprzez system ulg oraz scalanie kolejnych gruntów inwestycyjnych oferować, jak najlepsze warunki dla rozwoju.

W Ostrowcu Świętokrzyskim przemysłowa tradycja łączy się z nowoczesnością, a każdy kto tu przyjedzie, znajdzie propozycję dla siebie. Na osoby szukające odpoczynku i relaksu czekają Pływalnia „Rawszczyzna” z basenem olimpijskim, Ośrodek Wypoczynkowy „Gutwin” ze strzeżonym kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu wodnego, a także Hala Sportowo-Widowiskowa z bogatą ofertą imprez.

Ostrowiec Świętokrzyski to miejsce, gdzie za sprawą placówek gminnych - Miejskiego Centrum Kultury, Galerii Fotografii, Biura Wystaw Artystycznych czy Miejskiej Biblioteki Publicznej, udaje się zestawić bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, Festiwal Bluesowo – Rockowy im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”, czy tradycyjne „Dni Ostrowca” to tylko niektóre z imprez, które przyciągają do naszego miasta również mieszkańców sąsiednich ośrodków.

Zabytki przeszłości, walory pejzażowe, możliwości gospodarcze, plany dynamicznego rozwoju oraz otwartość na nowe wyzwania to podstawowe atuty Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zapraszamy do Ostrowca Świętokrzyskiego!