Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

A- A A+
 

|    Szukaj    |    

|  

mini bip
 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zdjecia/wydzialy/bpm/Gram_Dla_Ziemi_2022 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zdjęcie przedstawia zespół taneczny podczas występu w czasie gry terenowej "Gram dla Ziemi"

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zdjecia/wydzialy/bpm/Gram_Dla_Ziemi_2022 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W zeszły piątek w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim miała miejsce gra terenowa „Gram dla Ziemi – Inwestuję w naszą Planetę”, którą zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim przy współudziale spółki miejskiej ZUO „Janik” i Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. Wydarzenie miało związek z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi i promowało zachowania pro ekologiczne wśród najmłodszych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który obdarował upominkami uczestników rywalizacji. Samorząd Miejski wystawił natomiast stragan, na którym otrzymać można było gadżety związane z dbaniem o środowisko.

– Oczywistą rzeczą dla nas powinna być troska o Ziemię. Rozwój przyszłych pokoleń zależeć też będzie od tego jaką planetę im pozostawimy. Chcąc przeciwdziałać negatywnym zjawiskom w ekologii warto postawić na edukację, tym bardziej że wiele z pozoru niewinnych, codziennych czynności może poprawić stan naszego środowiska – powiedział Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Podczas współzawodnictwa uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w czteroosobowych drużynach szereg zagadek w Parku Miejskim, wymagających wiedzy z zakresu biologii i geografii.

Po zakończeniu gry terenowej, na scenie amfiteatru w Parku Miejskim, odbył się pokaz piosenek i tańca, a także uhonorowano uczestników i zwycięzców rywalizacji.

Na podium stanęli uczniowie reprezentujący trzy szkoły.

I miejsce — drużyna z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim

II miejsce — drużyna ze Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim

III miejsce — drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Częstocicach

Na zakończenie zebrani udali się nad staw w Parku Miejskim, by zasadzić drzewa. Tym samym miejska zieleń wzbogaciła się o trzy brzozy, trzy lipy miododajne, jeden buk oraz jedną magnolię. Drzewo, wraz z uczniami PSP nr 4, zasadził również Prezydent Miasta.

Na wydarzeniu obecni także byli m.in: Radny Rady Miasta Mariusz Łata, Prezes Zarządu Zakładu Utylizacji Odpadów Janik Marek Nowak oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 Agnieszka Batóg.

{gallery}zdjecia/wydzialy/bpm/Gram_Dla_Ziemi_2022{/gallery}