Logo oficjalnego portalu miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

A- A A+
 

|    Szukaj    |    

|  

mini bip
 

UWAGA -

UWAGA - Infolinia w zakresie trudności odbioru odpadów medycznych

Rachunki bankowe gminy - Informacja dla osób płacących podatki i opłaty - czytaj więcej

 Treść
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zdjecia/wydzialy/bpm/Justyna/Edukacja/2021/Stypendia_10_tys_14_wrześńia_2021 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Gala wręczenia stypendiów dla 10 najzdolniejszych ostrowieckich uczniów

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zdjecia/wydzialy/bpm/Justyna/Edukacja/2021/Stypendia_10_tys_14_wrześńia_2021 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

Podczas gali zorganizowanej w Ostrowieckim Browarze Kultury dziesięciu uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych odebrało czeki na kwotę 10 000 zł netto. Stypendia dla wybitnie uzdolnionych uczniów to pomysł prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Zostały przyznane za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe uczniom zgłoszonym do konkursu przez poszczególne szkoły. O podziale stypendiów w kwocie 10 tys. złotych netto zadecydowała powołana w tym celu kapituła.

Najlepsza dziesiątka uczniów to: Julia Dziewiecka, Julia Tłuczkiewicz, Blanka Walczyk, Filip Rachwał, Katarzyna Szala, Bartosz Kotkowski, Pascal Nowak, Wojciech Okręt, Zuzanna Jarecka i Franciszek Grzesik.

- Inwestycje w oświatę są najlepsze, bo zawsze się zwracają - mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Spłacając w ubiegłym roku w stu procentach zadłużenie miasta podjęliśmy decyzję, aby te pieniądze przeznaczyć dla młodych ludzi, którzy są przyszłością naszego miasta i regionu. 100 tys. zł z miejskiego budżetu zostało zabezpieczone dla najzdolniejszych z najzdolniejszych. Działanie to, to kolejny krok, jaki podejmujemy tworząc kompleksowy program wsparcia i rozwoju ostrowieckiej oświaty. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim nauczycielom. Z dumą mogę stwierdzić, że mamy doskonałą kadrę pedagogiczną. Ci ludzie to przewodnicy życiowi, którzy pokazują uczniom właściwy kierunek. Dbamy o placówki oświatowe i infrastrukturę szkół. Najważniejsza jest jednak atmosfera panująca w szkołach i relacje pomiędzy uczniami i nauczycielami, których również doceniamy. Każdy z pedagogów, który osiąga sukcesy w pracy z uczniami ma ekstra dodatek do pensji w wysokości 1 tys. zł. Musimy myśleć przyszłościowo. Dzisiejsi laureaci to przyszłe elity miasta i regionu. Wierzę, ze Ci uczniowie staną się również motywacją do nauki dla swoich kolegów. O wysokim poziomie naszej młodzieży świadczy fakt, że do programu motywacyjnego zostało zgłoszone 28 kandydatur, spośród których komisja wybrała 10 najlepszych. Dzisiejsi laureaci to z pewnością duma rodziców i dziadków.

W imieniu członków komisji głos zabrała również Barbara Kluba.

- Długo dyskutowaliśmy, debatowaliśmy, bo wybór był trudny – mówi Barbara Kluba, jeden z członków komisji konkursowej. – Uczniom, rodzicom i dziadkom życzę szczęścia. - To największe tego typu stypendia dla uczniów szkół podstawowych w Polsce.

Laureaci podkreślali, że stypendia są wyjątkowo wysokie. Wielu z nich chce przeznaczyć otrzymane pieniądze na samorozwój - kursy językowe, matematyczne, wysokiej klasy sprzęt komputerowy oraz podróże.

Przypomnijmy, że na początku 2021 roku Ostrowiec Świętokrzyski spłacił 7,5 mln zł, czyli ostatnią ratę kredytu, zaciągniętego w poprzednich kadencjach, a prezydent Jarosław Górczyński zaproponował, jak dobrze wykorzystać pieniądze zaoszczędzone na odsetkach. Środki zostały przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych uczniów ostrowieckich szkół podstawowych – zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

 

Gala wręczenia stypendiów dla 10 najzdolniejszych ostrowieckich uczniów

{gallery}zdjecia/wydzialy/bpm/Justyna/Edukacja/2021/Stypendia_10_tys_14_wrześńia_2021{/gallery}